Je bent hier: Home / Fan ‘e toer besjoen: Terug naar ‘normaal’?

Fan ‘e toer besjoen: Terug naar ‘normaal’?

In de tijd van de corona werd er uitgekeken naar de opheffing van de beperkingen. Daardoor zouden wij weer terugkeren naar ‘hoe het was’. Maar wat voorbij is, komt niet terug.

Als er al iets terug komt dan is het toch anders. Loop maar eens door ons dorp op een stille avond. Dan hoor je de geluiden van de voetbaltraining, de groet van de hondenuitlaters, je ziet de drukte bij Duhoux, activiteiten in De Golle, de ijsbaan waar (een paar dagen) geschaatst werd, een drukbezocht kerstconcert van de brassband in de kerk…

Wat ook opvalt is de Fikarij die bewoond wordt, de auto’s met Oekraïns kenteken, de vergaderingen van de kerk die nu in De Golle worden gehouden, De Brassband die in de school oefent, het UVV/PKN die bij WWS samenkomt…

En zo keren we wel terug naar ‘normaal’ maar dan net even anders. Nu ook met mensen in ons dorp die een oorlog zijn ontvlucht. Ze zijn blij met de veilige plek die ze in ons dorp hebben. Nieuwe dorpsgenoten die hopen op vrede in hun land zodat ze terug kunnen naar hun eigen huis… Naar een land dat deels verwoest is.

Laten we hopen op een goed 2023 waarin iedereen een veilige plek heeft om te wonen en zonder angst (normaal) te leven.

Reinder